Albanija šokirala Italijane na Evropskom prvenstvu, publika ne može da vjeruje šta se dešava, vode sa 1-0!

Druga utakmica grupe B na Euru u Njemačkoj između Italije i Albanije se uprao igra. Albanci su šokirali Italijane još u prvoj minuti kada su poveli golom Bajramija. Ranije je Hrvatska od Španije izgubila sa 3.0.

6’ – Udarac Chiese sa desne strane izblokiran, Italija nastavlja da pritišće, žele aktuelni prvaci Evrope doći što prije do izjednačenja.

3’ – Pogodak Bajramija je najbrži u historiji Eura budući da je dosadašnji rekorder bio Dimitri Kiričenko na meču Rusija – Grčka na Euru 2024. godine koji je pogodio nakon minute i sedam sekundi.

2’ – Pellegrini uzvraća na drugoj strani, ali lopta odlazi pored gola.

1’ – GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Albanija je povela u 24. sekundi preko Emira Bajramija.

1’ – Počela utakmica u Dortmundu, prvi s centra su krenuli nogometaši Albanije.

20:55 – U toku je intoniranje nacionalnih himni.

20:50 – Na tribinama stadiona u Dortmundu se očekuje oko 50.000 navijača Albanije.

20:47 – Albanski navijači su uoči utakmice na jednom od trgova u Dortmundu lomili špagete čime su željeli pokazati Italijanima šta ih večeras čeka.

20:45 – Glavni sudija meča je Felix Zwayer iz Njemačke s pomoćnicima Stefanom Luppom i Marcom Achmullerom dok je četvrti sudija njihov sunarodnjak Daniel Siebert.

Sudije u VAR sobi su Christian Dingert i Bastian Dankert iz Njemačke te Rob Dieperink iz Nizozemske – javlja Klix.

20:35 – Selektori Italije i Albanije Luciano Spalletti i Sylvinho su odabrali početne postave za duel u Dortmundu.

Italija: Donnarumma; Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Dimarco; Jorginho, Barella, Frattesi, Pellegrini, Chiesa; Scamacca. Na klupi su ostali: Vicario, Meret, Buongiorno, Gatti, Raspadori, Darmian, Bellanova, Cristante, Mancini, Retegui, Zaccagni, Fagioli, El Shaarawy, Cambiaso, Folorunsho.

Albanija: Strakosha; Hysaj, Djimsiti, Arlind Ajeti, Mitaj; Asllani, Ramadani, Bajrami; Asani, Broja, Seferi. Na klupi su ostali: E. Berisha, Kastrati, Ivan Balliu, Manaj, Gjasula, Mihaj, Laci, M. Berisha, Muci, Ismajli, Daku, Abrashi, Kumbulla, Aliji, Hoxha.