BiH ima dragulje, nakon medalje Pudar na Evropskom prvenstvu sjajna i Iman Avdić: Najbolji rezultat u karijeri je ostvarila!

Sjajan dan za bh. sport i bh. plivanje u Beogradu na Evropskom seniorskom prvenstvu koje ćemo sigurno pamtiti dugo vremena, ali i dokaz da naše plivanje iz dana u dan napreduje. Lana Pudar je osvojila 20. jubilarnu medalju na velikim takmičenjima i u utrci 200 metara delfin stigla je do srebrene medalje.

Zlato je osvojila Helena Rosendhal Bach iz Danske s vremenom 2:07.88, a bronzu je osvojila Boglarka Telegdy Kapas iz Mađarske s vremenom 2:08.22.

Pored Lane u finalu je večeras nastupila i Iman Avdić.

Bosanskohercegovačka plivačica Iman Avdić u velikom finalu Evropskog prvenstva na 400 metara kraul završila je na sedmom mjestu.

Iman je još kao juniorka zaradila svoje mjesto u finalnoj utrci u Beogradu, a za dionicu od 400 metara trebalo joj je 4:21.95 , što joj je najbolji rezultat karijere.

Prvoplasirana je bila Ajna Kesely sa vremenom 4:06.56, dok je drugo mjesto zauzela Barbora Seemanova, koja je kasnila 16 stotih dijelova sekunde.

Bronzom se okitila Francisca Martins koja je dionicu isplivala za 4:10.94.

Za mladu Iman je ovo bio i rezultat karijere i prvo finale na velikim takmičenjima.

Samim tim i bh. sporta je danas u Beogradu ispisao još jedne historijske stranice.

Prvi put od nezavisnosti imali smo dvije plivačice u finalnim utrkama na velikim takmičenjima.

Iman Avdić je u Beogradu još nastupala i u polufinalima na 400 metara mješovito i 200 metara delfin gdje je također prošla kvalifikacije.