Borac ispao iz Lige prvaka od PAOK-a, ali tu nije kraj njihovim evropskim očekivanjima, evo šta ih sada čeka

Fudbaleri aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine banjalučkog Borca su poraženi i u revanš meču kvalifikacija za Ligu prvaka od grčkog PAOK-a sa 1:0. Tako je grčki sastav sa ukupnih 4:2 ostvario plasman u sljedeću fazu takmičenja gdje ih čeka duel sa Malmom iz Švedske. Borac nastavlja takmičenje, ali ne u Ligi prvaka nakon ovog poraza.

Prvi je zaprijetio Borac na ovoj utakmici i to već u prvoj minuti preko Kulašina čiji je udarac izblokiran u posljednji čas da bi PAOK poveo u 25. minuti susreta.

Sjajnu akciju su odigrali nogometaši PAOK-a, Ozdoev je uposlio Murga koji je lijevom nogom zatresao mrežu Šiškovskog.

Potom je pokušao i Ozdoev, ali je Šiškovski zaustavio njegov udarac da bi u 36.

Murgov udarac sa distance završio zamalo pored gola Borca što je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku je PAOK sigurnom igrom zadržao stečenu prednost i došao do druge pobjede u dvomeču sa bh. prvakom te se plasirao u treće kolo kvalifikacija za Ligu prvaka.

S druge strane Borac nastavlja takmičenje u trećem kolu kvalifikacija za Evropsku ligu gdje ga očekuje dvomeč sa Klaksvikom sa Farskih Ostrva, a u slučaju pobjede u tim susretima, Banjalučani će imati osiguranu najmanje grupnu fazu Konferencijske lige – prenosi Klix.ba.