Borac nakon penal drame savladao prvaka Albanije u pretkolu Lige prvaka, zakazali duel sa PAOK-om!

U prvom susretu odigranom u Banjoj Luci bilo je 1:0 za Borac, dok je večeras u Albaniji bilo 2:1 za domaće. Golova nije bilo u produžecima pa su se pucali penali u kojima su sretniji i spretniji bili igrači Borca. Egnatia je večeras došla u vodstvo već u 17. minuti kada je Ibrahimoglu rutinski pogodio bliži ugao nakon dobre akcije albanskog kluba.

Međutim, nakon pola sata igre Borac je izjednačio golom Lukića koji je imao dosta sreće te je tako vratio ukupnu prednost Banjalučanima. Ujedno je 1:1 bio i rezultat prvog poluvremena.

Foto, FK Borac

U nastavku utakmice Borac se odlično postavio i branio pa je Egnatia jalovo napadala sve do osam minuta prije kraja susreta kada je Doukouo iskoristio nepažnju gostiju i anulirao prednost Borca iz prve utakmice.

Nije bilo više pogodaka do kraja regularnog dijela susreta, ali ni u produžecima pa se putnik u drugo pretkolo Lige prvaka dobio nakon izvođenja penala.

Ključna odbrana golmana Borca

Borac će u drugom pretkolu Lige prvaka igrati protiv grčkog prvaka PAOK-a.

Prva utakmica drugog pretkola igra se već naredne srijede u Grčkoj, dok je revanš u Banjoj Luci 30. ili 31. jula.

Penali:

Egnatia – Borac 1:3 – Šiškovski je dva puta pročitao Lushkju. Prvi put se penal ponovio jer je ranije izletio, a odbranio je i ponovljeni na isti način, ovaj put po pravilima.

Egnatia – Borac 1:3 – Hasukić je poslao golmana u jednu, a loptu u drugu stranu!

Egnatia – Borac 1:2 – Ibrahimoglu je precizan, ostavlja Albance u igri!

Egnatia – Borac 0:2 – Pejović je silovito šutirao i golman nije imaš šansi!

Egnatia – Borac 0:1 – Aleksi je pogodio prečku, Borac ima prednost nakon prve serije!

Egnatia – Borac 0:1 – Herrera sjajno pogađa prvi penal.