Engleska pobijedila Srbiju na Euru, ali teže od očekivanog

Nogometna reprezentacija Engleske je u prvom kolu grupe C pobijedila selekciju Srbije rezultatom 1:0. Engleska je povela iz prve prave prilike u 13. minuti susreta. Bukayo Saka je sjajno ubacio s desne strane, a loptu je u kaznenom prostoru dočekao Jude Bellingham i glavom pogodio za vodstvo Gordog Albiona. Sedam minuta kasnije zaprijetili su i Srbi preko Aleksandra Mitrovića čiji je udarac otišao pored gola.

U 26. minuti je bilo izuzetno opasno ispred gola Srbije, Kyle Walker je sjajno prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu gdje je zakasnio Harry Kane.

U 43. minuti susreta se povrijedio Filip Kostić pa je Dragan Stojković za drugi dio susreta u igru uveo defanzivca Panathinaikosa Filipa Mladenovića.

Nastavak susreta je donio znatno bolju igru reprezentacije Srbije koja je krenula po izjednačenje rezultata, ali nisu imali konkretne prilike za razliku od Engleske koja je u 77. minuti mogla udvostručiti prednost.

Bowen je ubacio s desne strane, a Kane je šutirao glavom, ali je Rajković fantastično zaustavio njegov udarac.

Pet minuta kasnije Srbija je imala najbolju šansu na utakmici, ali je udarac Vlahovića van kaznenog prostora Pickford odbio u korner poslije kojeg je Kane sa gol linije spasio Gordi Albion.

Šutirao je Veljko Birmančević, a loptu koja je išla u gol zaustavio napadač Bayerna i spriječio gol Srbije.

Do kraja susreta je Srbija pokušala napraviti posljednji pritisak na gol Jordana Pickforda, ali do ozbiljnije prilike za postizanje pogotka nisu došli.

Engleska je opravdala ulogu prvog favorita Eura i došla do izuzetno važne pobjede u svom pohodu na osvajanje titule prvaka Evrope koja im je prošli put izmakla budući da su poraženi u finalu od Italije.

U sljedećem kolu Srbija će u četvrtak igrati protiv selekcije Slovenije dok će Englezi odmjeriti snage protiv reprezentacije Danske.

Balkanski duel je na rasporedu od 15:00 sati na Allianz Areni u Minhenu, a utakmica skandinavske i ostrvske selekcije je na programu tri sata kasnije u Frankfurtu – prenosi Klix.