Hrvatska šokirana na početku Evropskog prvenstva: Kakav potop! Već nakon prvog poluvremena gube sa 3-0

Reprezentacije Španije i Hrvatske odmjeravaju snage u prvom kolu grupe B Evropskog prvenstva u fudbalu na stadionu u Berlinu. Vatreni su šokirani nakon prvog poluvremena i gube sa 3-0. U nastavku pročitajte i šta se sve dešavalou prvom poluvremenu.

46’ Dani Carvajal pogađa za visokih 3-0!

40’ Ponovo period mirne igre nakon golova Crvene furije. Sami je finiš prvog dijela.

35’ Rasplamsala se igra! Unai Simon brani udarac Kramarića, Majer odbijanac šalje u vanjski dio mreže.

32’ GOOOOOOOOL! Novi pogodak u mreži Vatrenih! Sjajni Fabian Ruiz je nanizao nekoliko igrača i pogodio u nebranjeni dio mreže gola naših susjeda.

30’ Umalo da Hrvati odma uzvrate! Kovačić je dugo vukao tu loptu i šuitirao, ali slabo, uhvatio je loptu golman Simon.

28’ GOOOOOOOL! Španija vodi sa 1:0! Ruiz je gurnuo sjajnu dubinsku loptu, Morata pobjegao odbrani Kockastih i rutinski matirao Livakovića za 1:0!

20’ Period mirnije igre za sada. Hrvatska je zatvorila sve prilaze svom kolu i uzela konce igre u svoje ruke.

13’ Moglo je sada biti jako opasno pred golom Hrvatske – prenose Vijesti.ba. Mladi Yamal je pobjegao svojim čuvarima, ali se u odlučujućem momentu ovaj 16-godišnjak spetljao i propala je prilika za gol Furije.

8’ Prva prijeti Španija. Udarac Morate sa nekih 20 metara lak je plijen za golmana Livakovića.

5’ Za sada početno ispitivanje snaga. Dosta su oprezni i jedni i drugi.

1’ Utakmica je upravo počela!

17:55 Intonirane su himne i sve je spremno za početak velikog derbija 1. kola na EURU.

Stigli su nam i sastavi za ovaj meč:

Španija (4-3-3): Simon; Fernandez, Le Normand, Cucurella, Carvajal; Ruiz, Rodri, Pedri; Yamal, Williams, Morata.

Hrvatska (4-3-3): Livaković; Stanišić, Pongračić, Gvardiol, Šutalo; Kovačić, Brozović, Modrić; Majer, Kramarić, Budimir.