Još jedan težak dan za bh. fudbal u Evropi: Sarajevo se teškim porazom oprostilo od takmičenja

Fudbalski klub Sarajevo je okončao svoj ovoljetni nastup u Evropi, pošto je u revanš susretu drugog pretkola Konferencijske lige poražen od Spartaka u Trnavi s 3:0. Nakon što je prošle sedmice na Koševu bilo 0:0, slovački klub je prošao dalje s ukupnih 3:0 u ovom dvomeču. Na kraju su Bordo tim skupo koštali promašaji u prvom meču, kada je zasigurno morao slaviti na osnovu viđenog na terenu.

Sjajno je i u večerašnju utakmicu ušlo Sarajevo i dominiralo baš kao i na Koševu, ali propustilo je dvije velike šanse u uvodnim minutama.

Već u prvoj minuti je sam na golmana Frelina izašao Renan Oliveira iskosa s desne strane, ali na kraju je otišao previše u desno, potom pokušao povratnom loptom, ali izbili su je domaći.

U 7. minuti vidjeli smo drugu veliku šansu za Sarajevo. Duraković je centrirao iz slobodnjaka s desne strane, Jović bio najviši u skoku, a njegov udarac glavom brani Frelin.

I nakon toga je Sarajevo izgledalo bolje na terenu, ali uslijedio je hladan tuš u 15. minuti. Duriš je iz prve šanse za domaće glavom zatresao mrežu bh. predstavnika i to je 1:0. Očajno je reagovao golman Rockov.

Rockov se nakon toga donekle iskupio odbranom udarca Prochazke, a potom je slovački tim i potpuno preuzeo inicijativu – javlja Klix.ba.

Stativa je spasila Sarajevo u 34. minuti nakon silovitog udarca Azanga, ušlo se u mirnu završnicu prvog dijela, ali tišinu je iznenada prekinuo drugi gol Slovaka.

Izbio je u 42. minuti sam Duriš pred golmana Rockova i matirao ga za 2:0.

U drugom poluvremenu je Sarajevo krenulo po čudesan povratak, ali nije ga uspjelo i napraviti. Čataković i Guliashvili su propustili prilike na početku drugog dijela, kada je potpuno kontrolisalo igru.

U 62. minuti Gruzijac ponovo šutira, ali Frelin lagano zaustavlja njegov udarac, a pet minuta poslije kolosalnu šansu propušta Spartak.

Tada je Duriš šutirao sa šest metara i poslao loptu malo pored stative, a tako je propustio priliku da dođe do hat-tricka.

Konačnih 3:0 je postavio Karhan u sudijskoj nadoknadi. Spartak slavi prolazak dalje, a u trećem pretkolu ga najvjerovatnije čeka duel sa Wislom Krakow.