Kakva drama na Euru: Njemačka sačuvala prvo mjesto u grupi i “obradovala” Hrvatsku, Mađarska čeka rasplet

Završena je grupna faza na Evropskom prvenstvu u grupi A koja je na kraju donijela uzbuđenja, ali i očekivan rasplet pred nokaut fazu, možemo reći kako se i predviđalo prije početka EURO-a. U derbiju grupe i borbi za prvo mjesto snage su odmjerile selekcije Švicarske i Njemačke, a susret je završen rezultatom 1:1 što je Njemačkoj bilo dovoljno za prvo mjesto u grupi A.

Njemačka je postigla gol u 18. minuti preko Andricha, bio je sjajan gol, ali je poništen. VAR je poništio gol Nijemcima jer je udarcu Andricha prethodio prekršaj Musiale u fazi napada.

Šok za Njemačku u 28. minuti, Ndoye je pogodio za vodstvo Švicarske, a minut kasnije isti igrač je bio blizu drugog gola, ali lopta nakon njegovog udarca odlazi malo pored stative.

Švicarskoj je poništen još jedan pogodak u ovoj utakmici, ali opravdano,to se desilo u 84. minuti kada je Vargas šutirao – prenosi Sportsport.ba.

Bod Njemačkoj donosi Fullkrug golom u drugoj minuti sudijske nadoknade vremena.

Ostalo je do kraja 1:1, Njemačka je prvoplasirana, a Švicarska drugoplasirana što znači da će Švicarci u osmini finala igrati sa drugoplasiranom selekcijom iz grupe B, a to će biti Hrvatska ili Italija, tako da već u najavi imamo derbi nokaut faze.

U drugom duelu, igrale su Škotska i Mađarska i to je bila borba za treće mjesto u grupi.

Na kraju je susret okončan rezultatom 1:0 u korist Mađara pogotkom Csobotha u desetoj minuti sudijske nadoknade vremena i Mađarska je završila treća u grupi sa tri boda i sada čekaju rasplet u ostalim grupama da vide hoće li biti među četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

Duel je obilježila i stravična povreda napadača selekcije Mađarske, Barnabasa Varge, a Škotska se oprostila od EURO-a sa jednim bodom iz dvije odigrane utakmice.