Tužna vijest: Lana Pudar hrabrim nastupom na Olimpijskim igrama osvojila je u polufinalu šesto mjesto i nije se plasirala u finale

Lana Pudar je hrabrim nastupom na Olimpijskim igrama u polufinalu osvojila šesto mjesto, a prva je bila Kanađanka Summer Mcintosh. Pudar je zauzela 6. mjesto u prvoj polufinalnoj utrci i čekao se rasplet druge utrke. Ipak, na koncu, najbolja bosanskohercegovačka sportistkinja Lana Pudar nije se plasirala u finale Olimpijskih igara u utrci na 200 metara delfin.

Pudar je zauzela 6. mjesto u prvoj polufinalnoj utrci s vremenom 2:08.74, a ukupno je bila 12. što nije bilo dovoljno za prolaz. U finalu će nastupiti osam plivačica sa najboljim vremenom.

Ranije danas je Lana osvajanjem trećeg mjesta u kvalifikacijama ušla u polufinale.

Lana se ranije danas takmičila u kvalifikacionoj grupi 1 zajedno sa Australkom Elisabeth Dekkers, Britankama Laurom Stephens i Keannom Macinnes, Kostarikankom Alondrom Ortiz i Špankinjom Laurom Cabanes, te je zauzela treće mjesto s vremenom 2:09.32.

Ukupno je Lana u kvalifikacijama bila na 12. mjestu i na taj način se plasirala u polufinale koje je održano večeras od 20:45 sati uz direktan prijenos na BHT.

Finale u Laninoj omiljenoj disciplini je na rasporedu 1. augusta u 20:30 sati, a svi smo se nadali da ćemo je gledati u toj utrci u kojoj će se dijeliti olimpijske medalje.

Podsjetimo, Pudar se u parizu takmičila i na 100 metara delfin, gdje joj je za dlaku izmakao plasman u polufinale.

Ona je ostvarila vrijeme od 57.97 sekundi, što je bilo dovoljno za 17. mjesto u kvalifikacijama, a 16 najboljih je otišlo u polufinale.

Moramo biti ponosni! Budućnost je pred našom Lanom jer tek ima 18 godina! Idemo dalje!