Oboren rekord: Albanija postigla daleko najbrži gol u historiji Eura, ali već gube 2-1

Albanija je povela u 23. sekundi protiv Italije, a gol koji je postigao Emir Bajrami najbrži je u historiji Evropskih prvenstava. Samo što se krenulo s centra, Di Marco je loše izveo loptu iz auta, a Bajrami je prihvatio i silovitim šutem zakucao pod prečku Donnarumminog gola.

Pogodak Bajramija je daleko najbrži u historiji Eura budući da je dosadašnji rekorder bio Dimitri Kiričenko na meču Rusija – Grčka na Euru 2024. godine koji je pogodio nakon minute i sedam sekundi.

Ipak, već u 10. minuti Bastoni je poravnao na 1:1 nakon što je poslije kornera iskoristio slabu reakciju albanske odbrane. A sada gube i sa 2-1 Albanci.

Podsjetimo, Italija brani naslov evropskih prvaka, a Albancima je ovo drugi nastup na smotri najboljih evropskih selekcija.

Tok meča uživo:

16’ – GOOOOOOOOOOOOL! Veliki preokret Italije, Barella je pogodio mrežu golmana Albanije i doveo Italijane u vodstvo.

11’ – Pellegrini je ubacio s lijeve strane, a mrežu golmana Albanije je pogodio Bastoni.

11’ – GOOOOOOOOOOOOOOL! Italijani su se brzo vratili u igru.

6’ – Udarac Chiese sa desne strane izblokiran, Italija nastavlja da pritišće, žele aktuelni prvaci Evrope doći što prije do izjednačenja – javlja Klix.

3’ – Pogodak Bajramija je najbrži u historiji Eura budući da je dosadašnji rekorder bio Dimitri Kiričenko na meču Rusija – Grčka na Euru 2024. godine koji je pogodio nakon minute i sedam sekundi.

2’ – Pellegrini uzvraća na drugoj strani, ali lopta odlazi pored gola.

1’ – GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Albanija je povela u 24. sekundi preko Emira Bajramija. Gol pogledajte ovdje.

1’ – Počela utakmica u Dortmundu, prvi s centra su krenuli nogometaši Albanije.

U prvom meču ove grupe Španija je ubjedljivo pobijedila Hrvatsku 3:0.