Odličje za BiH: Maestralna Lana Pudar na Evropskom prvenstvu u Beogradu osvojila sjajnu srebrnu medalju!

Posljednji dan Evropskog prvenstva u plivanju koje se održava u Beogradu veoma je zanimljivo za Bosnu i Hercegovinu jer ćemo imati dvije plivačice u dva finala. Prva je u finalnu utrku startala naša najbolja plivačica Lana Pudar koja je nastupila u finalu utrke na 200 metara delfin.

Za Lanu je ovo primarna disciplina, a naša najbolja sprotisktinja je finalnu utrku završila na drugom mjestu i osvojila srebrenu medalju u vremenu 2:08.15.

Zlato je osvojila Helena Rosendhal Bach iz Danske s vremenom 2:07.88, a bronzu je osvojila Boglarka Telegdy Kapas iz Mađarske s vremenom 2:08.22 – javlja Sportsport.ba.

Još jedan odličan rezultat za našu plivačicu kojoj je Beograd došao i kao dio priprema za glavni događaj sezone, a to su Olimpijske igre u Parizu.

Lana je u Beogradu nastupila i u disciplini 100 metara delfin gdje je zauzela osmo mjesto u finalu.

Sa svojim timom odlučila je da preskoči 50 metara delfin nakon veoma zahtjevnih priprema.

Ispred Lane je još mjesec dana završnih priprema pred Pariz, a onda i trenutak koji svi čekamo, nastup na Olimpijskim igrama.

Za Lanu će to biti druge Olimpijske igre u karijeri, ali za razliku od Tokija, sada je mnogo iskusnija i sa dosta više medalja sa velikih takmičenja.

U disciplini 200 metara delfin ima vrijeme koje je među najboljim u svijetu i nadamo se da će Lana sa svojim timom dobro tempirati formu za Pariz.

Nakon Lane od 19:14 u beogradski bazen ide i Iman Avdić koja plivati svoje prvo finale u karijeri.

Iman će plivati finale Evropskog prvenstva u disciplini 400 metara slobodnim stilom, a do finala je došla sa sedmim vremenom u kvalifikacijama.