Počeo poznati dobojski turnir u rukometu, u prvom meču Tatabanja bolja od Zagreba

Doboj u narednih pet dana je centar rukometa i muzike. Pored utakmica na turniru, u gradskom parku održavaju se koncerti, dok se na Gradini održavaju nastupi di džejeva. Na ulazu na stadion sportskih igara postavljena je fan zona.

U prvoj utakmici 55. Međunarodnog TV rukometnog turnira šampiona mađarski predstavnik Tatabanja savladala je šampiona Hrvatske ekipu Zagreba rezultatom 28:26.

Zagrepčani su otvorili utakmicu vođstvom 4:1, ali Tatabanja uzvraća istom mjerom i sa četiri gola u seriji prelazi u vođstvo 5:4. U 16. minutu Mađari imaju dva gola prednosti 8:6. Oni su svoju prednost uvećavali i u 25. minutu imali su plus četiri 12:8. Na odmor Tatabanja odlazi sa vođstvom 15:12.

U nastavku Tatabanja je držala stečenu prednost. Najveće preimućstvo imali su u 44. minutu 22:17. Zagrepčani igraju čvršću odbranu i bude se prije svega zahvaljujući maestralnom reprezentativcu Srbije Milošu Kosu i ruskom internacionalcu iskusnom Timuru Dibirovu.

Sa tri uzastopna gola koja je postigao Kos Zagreb stiže do gola minusa 22:23 (51. minut). Mađari uspijevaju da odbiju nalet i postižu dva gola u nizu za ponovnu prednost 25:22.

Onda golom Kosa i dva gola Dibirova Zagreb stiže do izjednačenja 25:25 (59. minut), ali nisu imali snage za konačan preokret. Tatabanja sa dva gola u seriji ponovo vodi 27:25. Na kraju trijumf Tatabanje 28:26.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Načo Plaza i Petar Topić sa po 4 gola. U Zagrebu najraspoloženiji bili su maestralni Miloš Kos sa 10 golova i Timur Dibirov sa 7 postignutih golova.

MOL TATABANJA – ZAGREB 28:26 (15:12)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1.500. Sudije: Vesna Balvan i Tatjana Praštalo (obje iz Banja Luke). Delegat: Srđan Jović (Doboj). Sedmerci: MOL Tatabanja 1(1), Zagreb 1(1). Isključenja: MOL Tatabanja 10, Zagreb 4 minuta.

MOL TATABANJA: Atila Radvanški, Mateo Maras 2, Kristof Vadaši, Sadou Ntanzi 3, Baptiste Damatrin 2, Marton Šekelji (6 odbrana), Marko Eklemović, Kristian Disinger 3, Laslo Bartuč 1 (4 obrane), Načo Plaza 4, Petar Topić 4, Pedro Rodrigez 1, Juga Enomoto 1(1), Damian Pržitula 3, Matej Havran, Milan Golubović 2, Bence Krakovski 2. Trener: Kristian Ugalde.

ZAGREB: Miloš Kos 10, Patrik Valčak 1, Luka Lovre Klarica, Jakov Gojun 1, Zvonimir Srna 4, Ante Grbavac, Davor Ćavar, Maksimilijan Molc, Ivano Pavlović, Matej Mandić (8 odbrana), Timur Dibirov 7(1), Ihar Bialiauski 1, Aleks Kavčič 1, Filip Glavaš 1, Toni Maošević, Mihajlo Radojković. Trener: Andrija Nikolić.

Igrač utakmice: Miloš Kos (Zagreb).