Pogledajte snimak: Edin Džeko postigao hrabar gol u velikom derbiju protiv Galatasaraya, ali to nije bilo nažalost dovoljno

Fudbaleri Galatasaraya večeras su u gostima savladali ljutog rivala Fenerbahče sa 3:1 u najvećem turskom derbiju koji je odigran u okviru šestog kola Superlige. Navijači Fenerbahčea napravili su fantastičnu atmosferu pred sami početak utakmice i nadali se da će njihov tim da sruši gradskog rivala, ali je Galatasaray ponovo pokazao ko je gazda u Istanbulu. Pogledajte snimak Džekinog gola nakon teksta. Hrabro je pogodio.

Utakmica je počela šansom za goste koju je u desetoj minuti imao Dries Mertens koji je iz dobre situacije šutirao pored gola.

Fener je na startu većinom prijetio po desnoj strani gdje je bio Saint-Maximin, ali je Galatasaray odlično igrao u defanzivi.

I potom u 21. minuti hladan tuš za domaće. Nakon kornera lopta se odbija do Torreire koji fantastično šutira iz voleja sa vrha kaznenog prostora i pogađa stativu, a lopta se od nesretnog Livakovića odbila u mrežu za 0:1.

Šok domaćeg tima nije se ni smirio, a Galatasaray je samo sedam minuta kasnije još jednom zatresao mrežu ljutog rivala – javlja Sportsport.ba.

Fudbaleri Galatasarayja večeras su u gostima savladali ljutog rivala Fenerbahče sa 3:1 u najvećem turskom derbiju koji je odigran u okviru šestog kola Superlige.

Navijači Fenerbahčea napravili su fantastičnu atmosferu pred sami početak utakmice i nadali se da će njihov tim da sruši gradskog rivala, ali je Galatasaray ponovo pokazao ko je gazda u Istanbulu.

Šok domaćeg tima nije se ni smirio, a Galatasaray je samo sedam minuta kasnije još jednom zatresao mrežu ljutog rivala.

Ovaj put Mertens je savladao Livakovića za 0:2 nakon što ga je Victor Osimhen sjajno uposlio. Fener je pokušao do kraja prvog dijela da barem prepolovi zaostatak, ali mreža gostiju je mirovala.

Očekivalo se da će Fener svim silama krenuti u drugom dijelu, te je Jose Mourinho napravio nekoliko izmjena, ali Galatasaray je u defanzivi bio jednostavno odličan.

Zbog ofanzive domaćih dosta prostora su gosti imali za kontru, a jednu od njih iskoristili su u 59. minuti kada je Gabriel Sara sjajno prošao po desnoj strani i ušao u kazneni prostor domaćih, te matirao Livakovića za 0:3 i potpuni muk.

Međutim, četiri minute kasnije probudila se nada navijača Fenerbahčea jer su domaći uspjeli da dođu do 1:3. Sudija je svirao penal za Fenerbahče, a Edin Džeko je pogodio s bijele tačke za 1:3 i koliko-toliko vratio nadu domaćim pred finiš meča.

Fenerbahče je potom sve karte bacio u napad. Domaći su prijetili sa svih strana, ali odbrana Galatasaraya ponovo je bio na vrhunskom nivou.

Pogledajte snimak Džekinog gola. Hrabro je pogodio.