Sarajevo u velikim problemima u meču Konferencijske lige: Nakon prvog poluvremena gube sa 2-0

Fudbaleri Sarajeva večeras od 20:30 sati igraju revanš susret drugog pretkola Konferencijske lige protiv Spartaka iz Trnave, a već gube sa 2-0. Kraj je prvog poluvremena, a pri meč je završio 0-0, tako da domaćini iz Slovačke imaju dva gola prednosti. I bh. tim je u prvom poluvremenu imao svoje šanse.

Tok meča:

Odmah na startu je Sarajevo propustilo veliku šansu preko Oliveire – prenosi Klix. Krenuo je Brazilac iskosa s desne strane sam prema golu Spartaka, na kraju je pokušao povratnom loptom pronaći nekog od saigrača, ali pogriješio je i sve upropastio.

Nova velika šansa za Sarajevo u sedmoj minuti. Jović je bio sjajan u skoku nakon ubačaja iz slobodnjaka, ali golman Frelin to sjajno brani!

Poveo je Spartak u 15-oj! Šok za Bordo tim. Duriš je iz prve šanse za domaće glavom zatresao mrežu bh. predstavnika i to je 1:0. Očajno je reagovao golman Rockov.

Šansa za Spartak u 34. minuti! Stativa je spasila Sarajevo nakon što je Azango silovito šutirao sa 20 metara.

2:0 za Spartak od 42. minute! Duriš je opet strijelac, a ovaj put je pogodio nakon što je sam izašao pred Rockova.

Podsjećamo, Sarajevo je dominiralo u prvom meču (0:0) protiv Spartaka na Koševu.

Bilo je to prije šest dana, a Bordo tim je promašio brojne velike prilike pred svojim navijačima i propustio osigurati prednost uoči večerašnje utakmice.

Ba stadionu u Trnavi se nalazi i legendarni engleski sudac Howard Webb, koji večeras obnaša funkciju kontrolora suđenja. Inače, glavni sudija utakmice je Sandi Putros iz Danske, a pomagažu će mu Steffen Bramsen i Lars Hummelgaard.