Na nagovor njemačkih prijatelja prihvatio je njihov poziv da se iz Splita s njima vrati za Njemačku, rekli su prijatelji stradalog Joška Sladojevića koji je bio u Cessni koja se srušila kod Rakovice
Među poginulima u Cessni koja se srušila kod Rakovice je i Joško Sladojević, dugogodišnji član Croatije Stuttgart, piše Fenix Magazin.
Sladojević je dugi niz godina bio dopredsjednik, igrač i član kluba u kojem je obnašao i dužnost blagajnika, rekli su iz kluba u kojem su shrvani viješću o smrti.
– Počivao u miru naš Joško – poručili su iz Croatije Stuttgart uz fotografiju Sladojevića ispred Cessne u kojoj je i poginuo.
Kako navode, rodom je iz Blata na Cetini, a godinama je radio kao inženjer u Mercedesu te se prije nekoliko godina vratio u Hrvatsku.
– Na nagovor njemačkih prijatelja prihvatio je njihov poziv da se iz Splita s njima vrati za Njemačku. Nažalost, sudbina je bila okrutna prema tom neponovljivom čovjeku – rekli su za Fenix-magazin njegovi prijatelji iz Croatije Stuttgart.
Na mjestu pada aviona kod Broćanca u Općini Rakovica započeo je u ponedjeljak popodne uviđaj u kojem uz karlovačku policiju i županijsku državnu odvjetnicu sudjeluje i glavni zrakoplovni istražitelj Danko Petrin.
“Na mjestu događaja utvrđuju se činjenice o padu zrakoplova”, rekla je županijska državna odvjetnica Vera Magdić-Bižanović, dodavši da je teško predvidjeti hoće li očevid biti završen danas ili će i sutra biti nastavljen.
Srušeni zrakoplov Cessna 182 koji je nestao u nedjelju na letu iz Splita prema Njemačkoj pronađen je u ponedjeljak u mjestu Broćanac kod Rakovice, potvrdio je novinarima ravnatelj Ravnateljstva Civilne Zaštite Damir Trut, izvijestivši da je svih četvero putnika iz zrakoplova poginulo.
U potragu na zahtjevnom i teško pristupačnom terenu bilo je uključeno oko 400 osoba s 13 dronova, deset HGSS-ovih i tri od Civilne zaštite, a akcijom je koordiniralo Ravnateljstvo civilne zaštite koje je na lokaciji formiralo Bazu operacije sa zapovjednim komunikacijskim vozilom.
Formirano je 38 timova po 10 osoba kojeg su činili pripadnici Državne intervencijske postrojbe civile zaštite, HGSS-a, policije, vatrogasaca, a uključili su se i lovci, koji poznaju teren te su davali korisne informacije.
Svaki tim je pretraživao područje od 30-ak hektara zahtjevnog i teško pristupačnog terena. S obzirom da se dio tog područja odnosi i na vojni poligon Slunj, u koordinaciju potrage je bila uključena i Hrvatska vojska.
Potraga je po nepovoljnim vremenskim uvjetima potrajala gotovo 23 sata.
Ostaci letjelice, krilo, rep i ostaci kabine uočeni su danas u 10,50 sati dronom iz zraka na lokaciji južno od Bročanske kose te su odmah nakon dojave upućeni zemaljski timovi koji su potvrdili pronalazak.
Hrvatska kontrola zračne plovidbe je jučer u 11,40 sati obavijestila Operativni centar civilne zaštite o nestalom zrakoplovu sjeverno od Rakovice na visini do 2300 stopa.