Tami u bh. fudbalu ne nazire se kraj, nakon seniora, na Grbavici okončana sramota mlade reprezentacije

Dok se trudimo prisjetiti nekih sretnijih vremena za seniorsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine, još je teža situacija u U-21 selekciji koja je okončala najsramotnije kvalifikacije u svojoj historiji. Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine predvođena Vinkom Marinovićem danas je poražena od Kipra na Grbavici rezultatom 3:1 i tako je zaključila kvalifikacije ubjedljivo na posljednjem mjestu u grupi sa samo tri boda i sedam poraza u osam odigranih utakmica.

Redom su nas dvaput savladale selekcije Slovenije, Austrije i Francuske, a danas je to prvi put uradio i Kipar, preskočivši nas na četvrtom mjestu, pa se U-21 reprezentacija BiH zacementirala za dno na kraju kvalifikacija.

Mlada selekcija BiH danas je prva došla u vodstvo veoma lijepim golom Muhameda Buljubašića u 44. minuti i to je jedino vrijedno pomena iz današnje utakmice – javlja Klix.ba.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:1 jer je Nicolas Koutsakos pogodio za poravnanje već na početku sudijske nadoknade.

U nastavku utakmice dva gola postiže Giannis Satsias za konačnih 3:1 i veliki preokret gostiju na Grbavici.

Time je stavljena tačka na najgore kvalifikacije u historiji mlade reprezentacije BiH.

Utakmicu su iz svečane lože na Grbavici gledali selektor seniorske reprezentacije Sergej Barbarez, direktor selekcija Emir Spahić i njihovi pomoćnici,

Ako je vjerovati onome što su imali priliku vidjeti danas, kao i u ostatku kvalifikacija, smiješi nam se nastavak agonije i u godinama koje dolaze.