Turska šokirala Austriju u osmini finala Evropskog prvenstva!

Posljednja utakmica osmine finala Evropskog prvenstva u Njemačkoj između Austrije i Turske na rasporedu je večeras u Leipzigu, a Turci su šokirali Austrijance i vodili su sa 2-0, ali Austrijanci smanjuju nakon šoka. Glavni sudija meča je Artur Soares Dias iz Portugala sa pomoćnicima Paulom Soaresom i Pedrom Ribeirom također iz Portugala dok je četvrti sudija Ukrajinac Mikola Balakin.

U VAR sobi su Portugalac Tiago Martins zajedno sa Špancem Juanom Martinezom Munuerom i Italijanom Massimilianom Irratijem.

Turska je povela već u prvoj minuti utakmice.

Arda Guler je izveo korner, a nakon karambola u kaznenom prostoru Austrije, Demiral je pogodio mrežu golmana Austrije.

Zamalo je Demiral pogodio svoju mrežu u petom minutu meča, ali ostaje 1:0 za Tursku.

U prvom poluvremenu Turska čuva stečenu prednost, a Austrija ne može ugroziti gol Gunoka.

Velika šansa za Austriju u 51. minuti. Posch je uposlio Arnautovića koji je bio oči u oči sa Gunokom, ali je turski golman zaustavio njegov udarac.

Turska je postigla drugi gol i to ponovo nakon prekida u 59. minuti – javlja Klix. Guler je centrirao, a Demiral je postigao drugi pogodak na meču.

Austrija je smanjila prednost Turske u 66. minuti.